Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2009

11.1.2009 :: Η πράσινη ξεφτίλα

ΠΑΟ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2-1
Έπαιξε μπάλα για 10 λεπτά. Ευτύχησε (ξεκωλώθηκε) κι έβαλε 2 γκολ στα 10 πρώτα λεπτά. Και μετά... ξεπέρασε και τον χειρότερο εαυτό του.
Συγχρόνως, ψιλοσφάξανε τον Πανιώνιο, που έπαιζε με 10 παίκτες σχεδόν σ' όλο τον αγώνα...
Αν και κέρδισε, η εξέδρα τον ΓΙΟΥΧΑΪΣΕ!
Οι πράσινοι δημοσιογράφοι (οι βαμμένοι του) τον είπαν (ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ) κάκιστο!
Τον όρο "κάκιστος" τον ακούμε ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ από την αρχή του πρωταθλήματος!
Κι αν όχι σ' όλη τη διάρκεια του αγώνα, κάθε αγώνα, τουλάχιστον για ολόκληρα ημίχρονα, ή σ' ολόκληρους αγώνες εκτός κάποιων δεκαλέπτων.
Πώς γίνεται λοιπόν ο εδώ και 9 αγωνιστικές ΚΑΚΙΣΤΟΣ βάζελος παίρνει τα αποτελέσματα;
Μα, το λέει η ίδια η λέξη: ΒΑΖΕΛΟΣ!
Έτσι, λοιπόν, πήρε κι αυτό το αποτέλεσμα.
Ο Πανιώνιος μείωσε (2-1) και έφτασε αρκετές φορές (με πάρα πολλές ευκαιρίες έναντι καμμίας ευκαιρίας του βάζελου) στο "τσακ" να ισοφαρήσει, αλλά δεν τα κατάφερε.
Κι ο βάζελος, διασώθηκε ΞΑΝΑ!

Τέτοια αθλιότητα συνοδευόμενη με τέτοια τύχη... απλά, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!

Και να σκεφτείται ότι αυτό το μπουρδέλο, που μέχρι σήμερα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ μπάλα, είναι στην πρώτη θέση μαζί με τον Ολυμπιακό!!!

Αν ψάχνεται στο λεξικό την ένοια "Μαγική Εικόνα", κοιτάξτε την βαθμολογία στην κορυφή ή πηγαίντε κατευθείαν στο γράμμα Κ... στο λήμμα "ΚΩΛΟΣ"!